dnes je 20.4.2024

Input:

Nemoc z povolání

23.2.2024, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

Pokud je přiznaná nemoc z povolání a vyplácena náhrada za ušlou mzdu, bude tato náhrada odejmuta, pokud se dostanu do invalidního důchodu I., II. nebo III. stupně z důvodu jiné nemoci nebo úrazu?

Odpověď:

Tomu se říká tzv. podstatná změna poměrů poškozeného. Podle ustanovení § 271u ZP platí, že změní-li se podstatné poměry poškozeného, které byly rozhodující pro určení výše náhrady, může se poškozený i zaměstnavatel domáhat změny v úpravě svých práv, popřípadě

Nahrávám...
Nahrávám...