dnes je 18.1.2021

Nejnovější

Svaz průmyslu prosadil, že budou moci očkovat firemní lékaři

18.1.2021, Zdroj: Svaz průmyslu a dopravy ČR

Svaz průmyslu prosadil, že budou moci očkovat firemní lékařiSvaz průmyslu a dopravy se s ministrem zdravotnictví Janem Blatným dohodl, že v druhé vlně od května smí pomoct s očkováním firmy.

Plynaři chtějí pomoci k záchraně systémů centrálního zásobování teplem

18.1.2021, Zdroj: Český plynárenský svaz

Plynaři chtějí pomoci k záchraně systémů centrálního zásobování teplemMalé teplárny bojují o život a plynaři jim chtějí pomoci. Český plynárenský svaz (ČPS) proto připravil on-line informační centrum, které nabízí podporu při přechodu z vytápění uhlím na ekologický zemní plyn. Majitelé a provozovatelé tepláren naleznou na webu…

Nová povinnost ve Francii mít nálepky pro slepá místa nákladních vozidel

18.1.2021, Zdroj: Trans.INFO

Nová povinnost ve Francii mít nálepky pro slepá místa nákladních vozidel... Ve Francii musejí mít od 1. ledna 2021 mít všechna vozidla nad 3,5 tuny (nákladní i autobusy) značku informující ostatní o mrtvých úhlech jejich vozidla. Nedodržení této povinnosti může mít za následek pokutu 4. třídy, která je obvykle 136 eur, ale v horším případě může činit až 750 eur. Francouzská ...

Společná tisková zpráva Ministerstva financí, Ministerstva průmyslu a obchodu a České bankovní asociace

18.1.2021, Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu

Společná tisková zpráva Ministerstva financí, Ministerstva průmyslu a obchodu a České bankovní asociaceVe čtvrtek 14. ledna 2021 proběhlo pravidelné jednání mezi Ministerstvem financí a zástupci České bankovní asociace na téma odkladů splátek úvěrů, poprvé za účasti ministra průmyslu a obchodu. Oběma vicepremiérům pro ekonomiku, Aleně Schillerové a Karlu…

Návrh nového usnesení vlády k pracovnělékařským službám

18.1.2021, Zdroj: Ministerstvo zdravotnictví

Návrh nového usnesení vlády k pracovnělékařským službámOdbor ochrany veřejného zdraví Ministerstva zdravotnictví v průběhu víkendu zpracoval návrh usnesení vlády k pracovnělékařským službám, který bude ministr v pondělí prezentovat na jednání vlády.

více článků
Nejčtenější

Veřejnost získá bezplatný přístup k technickým normám

12.1.2021, Zdroj: Česká agentura pro standardizaci

Veřejnost získá bezplatný přístup k technickým normám... Odpovědi České agentury pro standardizaci na časté dotazy, které se týkají bezplatného přístupu k technickým normám. 1. Od kdy se očekává, že agentura sjedná s ministerstvy přístup k závazným normám a ty se tak stanou přístupnými pro veřejnost. § 6c odst. 3. zákona č. 22/1997 Sb.? Dotčené ČSN bude ...

EURO normy (EN)

10.4.2015, Zdroj: Verlag Dashöfer

... Tabulky jakostí a příslušných norem technických materiálů. Norma Norma (bezmezer) Značka Značka (bez mezer) Materiálový list EN 10294-2 EN10294-2 X6CrNiMoTi17-12-2E X6CrNiMoTi17-12-2E pdf EN 10312 EN10312 X2CrNiMoN22-5-3 X2CrNiMoN22-5-3 pdf EN 10312 EN10312 ...

Povinnost používat kontrolbuch pro české řidičeGarance

22.2.2017, Ing. Jiří Novotný, Zdroj: Verlag Dashöfer

V Německu se používá pro vozidla od 2,8 t do 3,5 t tzv. kontrolbuch. Musejí tento záznam používat i řidiči vozidel neregistrovaných v Německu? Pokud ano, na základě jakého předpisu?

Formulář potvrzení o činnostech 2019

19.7.2019, Zdroj: Verlag Dashöfer

Formulář potvrzení o činnostech 2019... Přímo vyplnitelný a tisknutelný formulář o činnostech podle dohody AETR nebo evropského rozhodnutí 2009/959/EU. Formulář potvrzení o činnostech z dohody AETR (PDF, DOC) Formulář potvrzení o činnostech z rozhodnutí č. 2009/959/EU (PDF, DOC) Pozn.: PDF formuláře je možné vyplnit pomocí nástroje Psací ...

Řidičské oprávnění pro obsluhu pojízdných pracovních strojůGarance

7.2.2020, Mgr. Karel Kovář, Zdroj: Verlag Dashöfer

Musí obsluha stavebního stroje Volvo A 40 (kolový pracovní stroj samojízdný) vlastnit řidičské oprávnění pro řízení nákladních vozidel? Nebo stačí jen strojní průkaz?

více článků
Semináře - aktuální nabídka

Novinky v legislativě BOZP

18.1.2021, On-line, Robert Křepinský

Rekapitulace nejdůležitějších legislativních změn v oblasti BOZP v uplynulém roce a očekávané legislativní novinky pro nadcházející období.

Konečné znění obalového zákona

19.1.2021, On-line, Ing. Petr Šulc

Novela obalového zákona konečně prošla Poslaneckou sněmovnou a zdaleka se nebude týkat pouze zálohování plastových lahví. Od 1. 1. 2021 nastanou nové povinnosti jak pro výrobce, kteří uvádějí balené výrobky na trh, tak pro podnikající právnické a fyzické osoby. Jaká práva a povinnosti z novely obalového zákona plynou při uvádění obalů a balených výrobků na trh, při zpětném odběru a využití odpadu z obalů, se dozvíte na tomto webináři. Součástí výkladu bude i další projednávaná novelizace obalového zákona, v souvislosti s transpozicí Směrnice o udržitelných plastech.

Virtuální realita a trénink soft skills

21.1.2021, On-line, Mgr. Iva Šimonková

V karanténě jsme se naučili zvládat opravdu hodně věcí digitálně. Umíme pracovat flexibilně, kdykoli je potřeba a na různých místech. To platí samozřejmě také pro koncepty školení. Nabídka digitálních školení roste a stává se nedílnou a často nutnou součástí moderních společností. Jaká je efektivní cesta? Webinář, video... nebo virtuální realita? Tuto otázku zodpovíme na bezplatném webináři. Zaregistrujte se a zjistěte, které VR koncepty jsou na trhu k dispozici a kdy se opravdu vyplatí je používat!

Ohlašování do ISPOP

26.1.2021, On-line, Ing. Petr Šulc

Průvodce ohlašováním ve webovém rozhraní ISPOP. Stručný přehled všech ohlašovacích povinností s podrobným zaměřením na ohlašování odpadů a nové povinnosti v roce 2021.

Zákon o výrobcích s ukončenou životností

26.1.2021, On-line, Ing. Petr Šulc

Zákon o výrobcích s ukončenou životností je úplně nový zákon, který schválila Poslanecká sněmovna a platit bude od 1. 1. 2021. Týkat se bude zejména autovraků, pneumatik, elektrozařízení, baterií ve smyslu rozšířené odpovědnosti výrobců. Všechny nové povinnosti vyplývající z tohoto zákona se dozvíte na tomto webináři.

Techportál.cz LIVE
Informace od partnerů
PLATEBNÍ METODY
Platební metody
Nahrávám...
Nahrávám...