dnes je 19.9.2019
Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

Úraz při mytí skleničky po přestávce

10.9.2019, , Zdroj: BOZPprofi (www.bozpprofi.cz)

Dotaz:

Je bráno jako pracovní úraz, když zaměstnanec myl po sobě použitou skleničku a ta mu v ruce praskla a následně se o ní pořezal?

Odpověď:

Odpověď je jednoduchá – určitě to pracovní úraz není, protože to není v přímé příčinné souvislosti s plněním pracovních úkolů, ale jednoznačně v přímé příčinné souvislosti se stravováním zaměstnance. Stravování zaměstnance je – jak známo – podle § 274 odst. 1 věta druhá zákoníku práce z úkonů, které jsou

Přístup ZDARMA k tomuto dokumentu mají pouze registrovaní uživatelé portálu Techportál.cz.
Registrovat

Pravidelné zpravodajství

nebo přihlásit.

Zatřídění dokumentu
Zatřídění dokumentu
Vztahuje se k typu informace:
Zdroj: