dnes je 22.8.2019
Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

Pracovní cesty mimo pracovní dobu

14.8.2019, , Zdroj: BOZPprofi (www.bozpprofi.cz)

Dotaz:

Máme zaměstnance, který má pracovní dobu od pondělka do pátku, 8 hodin denně a je placený stabilní měsíční částkou. Může jezdit na pracovní cesty o víkendu, nebo nastoupit na cestu do zahraničí v pátek a vrátit se v sobotu? Jak je to s úhradou mzdy? Cestovné mu bude vyplaceno dle tarifů, ale může jezdit za obchodem i o víkendech? Měl by mít nějakou mzdovou náhradu kromě cestovného?

Odpověď:

Podle § 42 zákoníku práce platí zásada, že

Přístup ZDARMA k tomuto dokumentu mají pouze registrovaní uživatelé portálu Techportál.cz.
Registrovat

Pravidelné zpravodajství

nebo přihlásit.

Zatřídění dokumentu
Zatřídění dokumentu
Vztahuje se k tématu:
Vztahuje se k typu informace:
Zdroj: