dnes je 17.7.2019
Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

Odpojení zařízení od zdrojů energie při čištění

14.4.2019, , Zdroj: BOZPprofi (www.bozpprofi.cz)

Dotaz:

Musím ze zákona zajistit, aby při úklidu nebo čištění strojního zařízení jako jsou výrobní linky, bylo zařízení uzamčeno proti spuštění, nebo ne?

Odpověď:

Pro provozování strojních zařízení platí zákon č. 309/2006 Sb. Ten v ustanovení § 4 odst. 2 stanoví, že bližší požadavky na bezpečný provoz a používání strojů a technických zařízení stanoví prováděcí právní předpis.

Tímto předpisem je nařízení vlády č. 378/2001 Sb., kterým

Přístup ZDARMA k tomuto dokumentu mají pouze registrovaní uživatelé portálu Techportál.cz.
Registrovat

Pravidelné zpravodajství

nebo přihlásit.

Zatřídění dokumentu
Zatřídění dokumentu
Vztahuje se k typu informace:
Zdroj: