dnes je 4.12.2021

Input:

Novinky v odborných časopisech 40/2021

25.11.2021, , Zdroj: Verlag Dashöfer

2.9.206 Novinky v odborných časopisech 40/2021

Ing. Miroslav Rendl, Ing. Petr Borovan

 • Produktivita a hospodárnost fréz s vyměnitelnými břitovými destičkami
  Detailní popis standardního programu fréz s radiálními VBD, nazvaného NeoMill, který je koncipován pro dosažení maximální hospodárnosti u uživatele především v sériové výrobě. Program obsahuje rovinné frézy, frézy do rohu, válcové frézy, drážkovací frézy a frézy vysokoposuvové – především pro hrubovací a polodokončovací aplikace. Při jeho návrhu byly plně využity zkušenosti specialistů firmy Mapal z navrhování výkresových nástrojů. K dispozici je široký sortiment VBD s CVD a PVD řeznými povlaky pro opracování konstrukčních ocelí, litin, nerez ocelí a žáruvzdorných ocelí. Dle zkušeností nabízí firma MAPAL zákazníkům, při použití nástrojů z tohoto programu, úspory nákladů ve výši 20 – 50%. Pro všechny nástroje se nabízejí VBD v negativním i pozitivním provedení, které disponují částí břitu v provedení Wiper a dosahují tak velmi dobré kvality opracované plochy. Článek dále obsahuje bližší popis VBD s uvedením počtu využitelných břitů, poslední rozšíření palety VBD pro nerez oceli a uvádí i možnost použití tlumiče vibrací pro práci s velkým vyložením., 4 str., 5 obr.
  Zdroj: MAPAL Impulse, číslo 75/str.22, článek: Produktivitär und Wirtschaftlichkeit mit Wendeschneidplattenfräsern
  www.mapal.com

 • Extra dlouhý: Série monolitních SK vrtáků rozšířena o vrtáky pro hluboké otvory
  S novým extra dlouhým vrtákem Solid-Drill extralong dále rozšiřuje Iscar možnosti zhotovování hlubokých otvorů. Nabízí se v průměrech 3 – 10 mm a dodává se v provedení pro otvory hloubek 30 x D, 40 x D a 50 x D. Vrtáky jsou vybaveny vnitřním přívodem chladiva přímo k břitu, což zvyšuje životnost nástroje a snižuje jeho opotřebení. O dobré utváření třísky mají zásluhu speciální mikro- a makro-geometrie břitu; dobrý odvod třísek z otvoru dále podporují leštěné drážky. Specielně pro vrtání hlubokých otvorů vyvinutý PVD řezný povlak a nejjemnější zrnitost použitého karbidu zvyšují odolnost proti opotřebení a vytváření nárůstků. Vrták se hodí pro práci v uhlíkových ocelích, nerez ocelích, žáruvzdorných ocelích a tvrdých legurách středními až vysokými řeznými rychlostmi., 1 str., 1 obr.
  Zdroj: NC Fertigung, číslo 1.9.2021, článek: Extra lang: VHM-Bohrer-Serie um Tieflochbohrer erweitert
  www.oscar.cz

 • S vysokou produktivitou a povlaky šetrnými k životnímu prostředí
  Oerlikon Balzers představuje v Miláně nejnovější povlaky a povlakovací zařízení, vyvinuté se snahou zvýšit životnost povlakovaného výrobku a podpořit jeho provozní spolehlivoast. Za všechny lze jmenovat Baldia; představuje nové portfolio diamantových povlaků; vyznačuje se zlepšeným řezným výkonem při obrábění vysoce abrazivních materiálů a nejnižšími možnými tolerancemi. Povlaky Balinit Hard Carbon a Balinit Tisaflex jsou určeny pro vysoceproduktivní opracování neželezných kovů a efektivní frézování těžkoobrobitelných materiálů, jako jsou slitiny titanu a legur na bázi Ni a ušlechtilých ocelí při vynikajích antioxidačních vlastnostech a teplotní stabilitě. Dále jsou vystavována

Nahrávám...
Nahrávám...