dnes je 2.12.2022

Input:

Novinky v odborných časopisech 35/2022

22.9.2022, , Zdroj: Verlag Dashöfer

2.9.246 Novinky v odborných časopisech 35/2022

Ing. Miroslav Rendl, Ing. Petr Borovan

 • Opotřebení při upichování minimalizováno
  Nový upichovací nástroj Tungaloy Tungfeedblade tvoří planžeta, do níž jsou po jejím obvodu samosvorně upnuty 3 upichovací destičky. Tato planžeta je upnuta do držáku s vybráním dle její velikosti. Nástroj disponuje vysokou tuhostí, nabízí možnost výměny opotřebené VBD přímo na stroji; VBD jsou oboustranné a dodávají se v řadě jakostí a rozměrů dle velikosti destičky, dané velikostí planžety a obráběným materiálem. Vzhledem k axiálnímu přesahu VBD oproti tloušťce planžety nedochází k poškození opracované plochy během procesu ani k poškození planžety. Dodává se pro průměry upichování 55 až 82 mm, s tloušťkou 2, 3 a 4 mm. Díky vyšší tuhosti lze volit i vyšší řezné parametry a dle výrobce tím docílit úspory až 30-50% celkového času operace., 1 str., 1 obr.
  Zdroj: NC Fertigung, číslo 2.6.2022, článek: Verschleiss beim Abstechen minimiert
  www.tungaloy.com

 • Nový tvar umožňuje dosud nemožné
  Článek je věnován technologii omílání patentovanými keramickými brousicími tělísky “MultiShape“ firmy Rösler Oberflächentechnik GmbH. Nový typ omílacích tělísek nemá žádné rovnoběžné plochy, což odstraňuje možnost jejich vzájemného zaklínění při omílání dílců s komplexními plochami a tělíska mají všechny plochy oblé, což umožňuje upravovat i takové tvary obrobků, které bylo možné omílat jen obtížně nebo vůbec ne. Jedná se o ohýbané, lisované dílce s různými obtížně přístupnými zářezy, drážkami nebo odřezky trubek, pouzder a hlubokotažených dílců. Firma se věnuje i dalšímu problému při omílání - pěnění media. Omílací tělíska z plastů se dodávají i ve variantě N, která snižuje pěnivost procesu. Třetí novinkou je přípravek Anti-Dust, který omezuje prašnost při sušení dílců omílaných přírodními granuláty jako např. kukuřičným šrotem., 2 str., 2 obr.
  Zdroj: Technische Rundschau, číslo 2/22/str.32, článek: Neue Form macht Unmögliches möglich
  www.rosler.ch

 • Spolehlivé vrtání Al-slitin
  Firma WALTER vyvinula substrát WNN15, který je určen pro vrtání Al-slitin a má omezenou “lepivost“ při vrtání Al-slitin tvářených i odlévaných. VD jsou určeny pro vrtáky řad D4120, D3120, B3212.DF až B3214.DF. Provedení P4840, P2840 a LCGX.
  Zdroj: Technische Rundschau, číslo 2/22/str.40, článek: Aluminiumlegierungen prozesssicher bohren
  www.walter-tools.com

 • Nový vysokoposuvový vrták Emuge
  Pod názvem "Punch Drill" představila společnost Emuge nový typ vrtáků, které se vyznačují zcela novou řeznou geometrií

Nahrávám...
Nahrávám...