dnes je 6.10.2022

Input:

Novinky v odborných časopisech 29/2022

11.8.2022, , Zdroj: Verlag Dashöfer

2.9.240 Novinky v odborných časopisech 29/2022

Ing. Miroslav Rendl, Ing. Petr Borovan

 • Stopky ze slinutého karbidu
  Tungalloy America Inc. rozšířil modulární frézovací systém TungFlex o 42 typů stopek, držáků a adaptérů ze slinutého karbidu. Nabízí je jako doplnění dosavadní řady z oceli. Umožňuje tak optimální sestavu držáku a nástroje pro nejrůznější požadavky., 1 str., 1 obr.
  Zdroj: Cutting Tool Engineering, číslo 4/22/str.4, článek: Carbide Shanks
  www.tungalloy.com/us

 • CoroDrill DS20
  Inzerát firmy Sandvik Coromant na inovovanou řadu vrtáků CoroDrill. Nová konstrukce těla i vyměnitelných destiček zvyšuje spolehlivost a předvídatelnost chování vrtáků spolu s mimořádnou rychlostí posuvu pro vrtání děr do hloubky 4 - 7 D. Vrtáky CoroDrill DS20 jsou první, které pro uvedené hloubky nepotřebují pilotní díru a zkrátí tak operační cyklus a uspoří náklady.
  Zdroj: Cutting Tool Engineering, číslo 4/22/str.5, článek: What innovation looks like
  www.sandvik.coromant.com/corodrillds20

 • Náklady na obrábění
  Obsáhlý článek věnovaný oboustranným vyměnitelným břitovým destičkám a jejich vlivu na proces obrábění a jeho nákladovost. Názory odborníků předních světových výrobců (Ceratizit, Iscar, Seco Tools, YG-1). YG-1 uvedl na trh novou VD typu ENMX09, která je tlustší (6,2 mm) a umožňuje plné využítí všech 4 břitů. Tenší destičky vlivem opotřebení na hřbetu to obvykle neumožňují. ISCAR zlepšil technologii lisování oboustranných destiček s cílem zvýšení příčné tloušťky, což zlepšilo agresivitu obrábění spolu s tvarem V dosedací plochy lůžka zvýšením stability upnutí. Ceratizit zvolil kombinaci geometrie negativního úhlu hřbetu a vysoce pozitivního úhlu čela. Destičky jsou robustní a umožňují univerzálnější použití od hrubování až po dokončování. SECO volilo cestu čtvercových nebo osmihranných oboustraných destiček. ISCAR nabízí kruhové oboustranné destičky H606. Další vlivy na snižování nákladů kromě ceny vyměnitelných destiček., 7 str.,4 obr.
  Zdroj: Cutting Tool Engineering, číslo 4/22/str.17, článek: Cost Cutting
  www.ceratizit.com; www.iscarusa.com; www.secotools.com; www.yg1usa.com

 • To vše umějí diamantové povaky
  Firma Cemecon prezentuje možnosti diamantových povlaků výčtem nejrůznějších výrobních oblastí i širokým spektrem obráběných materiálů. Pro každý případ je možtno volit optimální povlak. Povlaky jsou obvykle vícevrstvé,

Nahrávám...
Nahrávám...