dnes je 2.10.2022

Input:

Novinky v odborných časopisech 28/2022

4.8.2022, , Zdroj: Verlag Dashöfer

2.9.239 Novinky v odborných časopisech 28/2022

Ing. Miroslav Rendl, Ing. Petr Borovan

 • Novinky Ceratizit na IMTS 2022
  Ceratizit připravil pro IMTS 2022 m.j. nový povlak typu Dragonskin (CVD Ti(C.N)/Al2O3/TiN) s vrchní zlatou vrstvou TiN jako indikátor opotřebení a postprocesní mechanickou úpravu, která upravuje zbytková vnitřní napětí pro zvýšení spolehlivosti obrábění; víceúčelové nástroje rodiny EcoCut pro vrtání, soustružení čelní, vnější i vnitřní; nástroje WTX-HFDS monolitní vrtáky se 4 drážkami a pyramidální geometrií, která rozděluje řezné síy rovnoměrně na všechny břity, což zvyšuje životnost pro obrábění oceli a ostatních materiáů. Povlak typu Dragonskin snižuje tření a vývin tepla a 4 šroubovité přívodní kanály chladiva zajišťují stabilitu jádra vrtáku. Vrtáky vytvářejí menší otřep na vstupní i výstupní straně díry. Firma představí i monitorovací systém ToolScope pro kontinuální sběr a záznam dat v reálném čase včetně vizualizace s možností optimalizace výrobního procesu., 1 str., 1 obr.
  Zdroj: American Machinist, číslo 25.5.2022, článek: Tooling Innovations that Further Manufacturers‘ Performance
  www.ceratizit.com

 • Vroubkovací a označovací nástroje
  Firma Hommel & Keller dodává nástroje QUICK pro vroubkování (tváření i obrábění) a označování. Vroubkovací nástroje pokrývají široké spektrum průměrů obrobku včetně miniaturních nástrojů pro soustružnické automaty od Ø 1,5 mm..Nástroje pro označování umožňují rychlé označování dílců nejrůznějších tvarů a materiálů. Značkovací segmenty jsou samozřejmě podle individuálního zadání.
  Zdroj: American Machinist, číslo 16.6.2022, článek: Knurling and Marking Tools
  www.hommel-keller.de

 • Nové frézovací nástroje s vyšší životností
  Kennametal uvedl na trh nové substráty KCK20B a KCKP10 pro frézování. Mají vyšší otěruvzdornost a vykazují vyšší životnost při obrábění nejrůznějších druhů litiny (až o 30%). VBD jsou opatřeny povlakem typu

Nahrávám...
Nahrávám...