dnes je 22.11.2019
Input:

Novinky v odborných časopisech 28/2019

11.7.2019, , Zdroj: Verlag Dashöfer

2.9.84 Novinky v odborných časopisech 28/2019

Ing. Miroslav Rendl, Ing. Petr Borovan

Vysocevýkonná maziva a chladiva

Půlstránkový inzerát firmy MKU-Chemie, GmbH nabízí speciální prostředek pro broušení a honování zvláště tvrdých materiálů nástroji s diamantem a polykrystalickým nitridem bóru. Zaručuje velký objem odebraného materiálu jako jsou různé druhy keramiky, cermetů, polovodičů, ferritů, skla a křemene. Jedná se o vodné roztoky, emulze i chladicí oleje pro nejvyšší nároky.

Zdroj: DIHW, Číslo 4/18, článek Hochleistungs-Kühlschmierstoffe; www.mku-chemie.de

Keramické stopkové frézy

Firma Sandvik Coromant představila dvě nové řady keramických fréz pro obrábění žáruvzdorných Ni-slitin: stopkové Coromill Plura a keramické frézovací hlavy Coromill 316. Keramický substrát těchto fréz umožňuje zcela odlišný řezný proces než dosavadní monolitní SK nástroje. Řezná rychlost může být až 20 - 30 x vyšší než u SK. Druh CC6060 je určen pro obrábění Ni-slintin a díky negativní geometrii má stabilní řeznou hranu.

Zdroj: DIHW, číslo 4/18, článek Keramik-Schaft-fräser für HRSA-Bearbeitung; www.sandvik-coromant.com

Upínač pro brousicí tělíska

Upínač Schunk TRIBOS zaručuje minimální házivost nástrojů, vysokou opakovatelnou přesnost upnutí, dlouhou životnost nástrojů a velmi krátké časy upnutí. Upínače zaručují přesnosti menší než 0,01 mm. Nejvyšší otáčky mohou být až 90 tis.ot/min. Umožňují při vnitřním nebo