dnes je 8.8.2022

Input:

Novinky v odborných časopisech 27/2022

28.7.2022, , Zdroj: Verlag Dashöfer

2.9.238 Novinky v odborných časopisech 27/2022

Ing. Miroslav Rendl, Ing. Petr Borovan

 • Zabránit drahým opravám a prostojům
  Společnost Schuller A.G. nabízí kamerový sledovací systém "Visual Die Protection", který porovnává ideální obraz lisovacího nástroje (správně založený plech, čistý pracovní prostor), získaný před začátkem vlastního procesu, který slouží jako referenční obraz, se skutečným aktuálním stavem lisovacího nástroje. Nemůže tedy dojít k problémům, způsobeným zapomenutým šroubovákem v pracovním prostoru, jakoukoliv nečistotou nebo opomenutým zbykem materiálu či špatně založeným pásem. Pokud kamera zjistí rozdíl, okamžitě vydá signál k zastavení procesu a zabrání tak vzniku škod. 2 str., 3 obr.
  Zdroj: MM-Maschinenmarkt, číslo 26.4.2022, článek: Teuere Reparaturen und Stillstanden vermeiden
  www.schullergroup.com

 • Závitová fréza s antivibračními vlastnostmi
  Walter uvedl na trh závitové frézy TC 620 Supreme, které využívají technologii "DeVibe" k potlačení vibrací nástroje během procesu. Princip technologie "DeVibe" spočívá ve vytvoření "uklidňovací" fásky, která zmenšuje úhel hřbetu, takže nástroj se během práce opírá o materiál a tím se proces zklidňuje a vibrace zmenšují. Dalším aspektem je uspořádání zubů ve více řadách, což snižuje velikost radiální síly na nástroj působící a dochází k jeho menšímu odtlačování. Konečně, nástroje jsou vybaveny vnitřním přívodem chladiva, který efektivně odstraňuje třísky z místa řezu. Výsledkem všech těchto opatření je vyšší kvalita opracované plochy, vyšší přesnost zhotoveného závitu a možnost nasadit vyšší řezné parametry. Nástroj se dodává pro závity M4 – M20 včetně jemných a pro závity UNF. Z hlediska nasazení jde o univerzální nástroj pro práci v materiálech dle ISO P, M, K, N a S v rozsahu tvrdosti do 48 HRC. Řezný povlak je vývoj Walter, jakost WB10TJ, 1 str., 1 obr.
  Zdroj: NC Fertigung, číslo 3.5.2022, článek: Gewindefräser mit Antivibrationstechnologie
  www.walter-tools.com

 • Soustružit bez výměny nástroje
  Vysokou univerzalitu nabízejí nové soustružnické nástroje řady Multiturn, které uvedla na trh firma Tungaloy. Jsou vhodné jak pro čelní a podélné soustružení, tak pro opracování kontur. Díky mnohostranně použitelné řezné jakosti mohou nástroje obrábět všechny běžné druhy materiálů včetně legovaných ocelí; břitové destičky trojúhelníkového tvaru s mírně vydutým tvarem břitu mohou být upínány středovým šroubem nebo příložkou. Disponují celkem šesti využitelnými břity, mají úhel špičky 80° a vyznačují se wiper efektem, díky němuž se dosahuje vysoká kvalita opracované plochy. Jejich výraznou předností je úspora času, vzniklá eliminací jinak nutných výměn nástroje., 1 str., 1 obr.
  Zdroj: Werkstatt und Betrieb, číslo 22.4.2022, článek: Drehen ohne Werkzeugwechsel
  www.tungaloy.de

 • Zlepšená životnost při soustružení
  Společnost Walter zdvojnásobila svoji nabídku soustružnických nástrojů řady TigerTec Gold.
  K oboustranným soustružnickým destičkám CNMG, DNMG aj. s negativní řeznou geometrií nově přibyly pozitivní VBD typu CCMT a DCGT, jednostranné negativní VBD typu CNMM, DNMM a kopírovací VBD

Nahrávám...
Nahrávám...