dnes je 23.3.2019
Input:

Novinky v odborných časopisech 27/2018

11.7.2018, , Zdroj: Verlag Dashöfer

2.9.32 Novinky v odborných časopisech 27/2018

Ing. Miroslav Rendl, Ing. Petr Borovan

Zdvojnásoben počet ostří, zvýšen výkon

Odpovědí společnosti Tungaloy na trend k miniaturizaci je rodina miniaturních soustružnických nástrojů Do-Mini-Force-Turn. Držáky jsou osazeny oboustrannými břitovými destičkami typu DXGU, VXDU resp. WXDU se čtyřmi resp. šesti využitelnými břity. Používaná řezná jakost je PVD Premiumtec AH725 pro běžné užití, cermety GT9530 a NS9530 pro dokončovací operace a KS05F pro houževnaté, vysoce abrazivní materiály. Stabilní upnutí VBD, lůžko ve tvaru rybiny přispívá k oddálení nástupu vibrací. Upnutí břitových destiček je šroubem, standardní nebo šroubem a pákou za strany držáku.

Zdroj: M.A.V., číslo 12/17, článek Schneiden verdoppelt, Leistung potenziert, www.tungaloy.de

Povlakování dodržuje přesnost strojních výstružníků v tisícinách mm

Povlaky Oerlikon Balzers rodiny Baliq Alcronos, zhotovované procesem S3p jsou používány na strojních výstružnících, vyráběných firmou Urbschat Tools a určených pro přesné operace s povolenými tolerancemi v řádu tisícin mm. Vystružuje se materiál tepelně zpracovaný na 58 HRC, nejmenší dodávané výstružníky mají průměr 1.0 mm pro automobilový průmysl, 0,05 (!) mm pro medicinské účely. Výhodou povlaků je jejich reprodukovatelná tlouštka v řádu 0,001 mm, tvrdost a vysoká přilnavost k substrátu.

Zdroj: MM-Maschinenmarkt, číslo 16. 2. 2018, článek Beschichtung sichert mikrometer Genauigkeit, www.oerlikon.com/balzers

Kde chytrá produkce vyžaduje rovněž chytré nástroje

Iscar reaguje na

Nejnavštěvovanější semináře