Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

Novinky v odborných časopisech 23/2018

13.6.2018, , Zdroj: Verlag Dashöfer

2.9.28 Novinky v odborných časopisech 23/2018

Ing. Miroslav Rendl, Ing. Petr Borovan

Preventivní údržba obráběcích strojů

Pro preventivní údržbu obráběcích strojů doporučuje firma KNOX Machinery Inc., (prodej a servis obráběcích strojů), provádět pravidelně několik testů, které zvýší spolehlivost vašeho strojního vybavení: 1. Alespoň jednou za rok kontrolovat správné ustavení stroje (nivelita); 2. Kontrolujte mazací systém, sejměte kryty vedení, odstraňte netěsnosti; 3. Očistěte lopatky ventilátorů a vyměňte filtry; 4 Chladicí systém je důležitý - kontrolujte týdně koncentraci, množství a kvalitu chladiva.
Závěr: Plán preventivní údržby není luxus.

Zdroj: Cutting Tool Engineering, číslo 2/18, článek How to maximize preventive maintenance for your machine tools, www.knoxmachinery.com

Broušení jako alternativa soustružení

Krátká zpráva firmy Erwin Junker Machinery Inc. nabízí alternativní technologii výroby malých rotačních dílců (průměr od 2 do 20 mm), obvykle soustružených, na brusce Grindstar. Vnější tvar je vyroben zapichovacím způsobem v jedné operaci. Technologie je vhodná pro broušení slitinových ocelí, keramiky, plastů a plastů zesílených skleněnými vlákny. Lze používat i brousicí kotouče s diamantovou nebo KNB (kubický nitrid boru) aktivní vrstvou.

Zdroj: Cutting Tool Engineering, číslo 12/17, článek Grinder offers alternative to turning, www.junker-group.com

Kartáče malých průměrů pro čištění

Krátká zpráva firmy Innovative Products of America Inc. představuje sady Micro-Bore a Valve-Guide kartáčů malých průměrů, které jsou vhodné pro čištění obtížně přístupných částí

 
 Napište nám
 Beru na vědomí, že tento formulář neslouží pro zadávání odborných dotazů, ale pro zasílání Vašich podnětů a postřehů k fungování portálu. Pro zadávání odborných dotazů prosím používejte tento formulář. Děkujeme za pochopení.
 Děkujeme, na Váš podnět budeme reagovat do 24 hodin v rámci pracovního týdne.
Input: