dnes je 28.1.2021

Input:

Novinky v odborných časopisech 2/2021

14.1.2021, , Zdroj: Verlag Dashöfer

2.9.164 Novinky v odborných časopisech 2/2021

Ing. Miroslav Rendl, Ing. Petr Borovan

Nová fréza FaceMill-Diamond MAPAL

Firma MAPAL vyvinula zlepšenou frézu s větším počtem diamantových břitů, kde jsou optimalizovány trysky chladiva tak, aby se lépe odváděly třísky a snížilo se opotřebení základního tělesa zvláště v případě chlazení vzduchem nebo minimáním množstvím. Hloubka řezu může být až 10 mm. Uvedeny řezné parametry a výkony při obrábění dílce z AlSi12 na obráběcím centru.

Zdroj: DIHW, číslo 2/20, článek Der neue FaceMill-Diamond; www.mapal.com

Vylepšené frézy Ceratizit WNT-SilverLine

Vylepšená řada stopkových fréz Ceratizit SilverLine se vyznačuje vyššími řeznými parametry, klidnějším chodem a nižším zatížením stroje. Mají upravenou geometrii břitů se zlepšeným odchodem třísek a nižším převodem tepla do nástroje, a upravený tvar jádra frézy, který zvýšil odolnost proti vibracím. Povlak typu Dragonskin zvýšil odolnost při vyšších teplotách a umožnil zvýšení životnosti i při obrábění zasucha.

Zdroj: DIHW, Číslo 2/20, článek Spüre den Unterschied; www.ceratizit.com

Správný materiál pro výrobu zápustek a forem

Rakouská společnost Meusburger Georg GmbH, 6960, Wolfurt, Austria, zavedený výrobce standardizovaných dílců, polotovarů a normálií pro výrobu lisovacích nástrojů - řezů, vstřikovacích forem a zápustek vydala přehled materiálů, specializovaných pro výrobu jednotlivých skupin dílců z jejího programu. Přehled obsahuje vlastnosti jednotlivých skupin materiálů a doporučené použití. Zahrnuje bloky materiálu, tepelně zpracovaných, opatřených i startovacím otvorem pro zhotovení vnitřního profilu a polotovary razníků, jejichž rozměry perfektně odpovídají normáliím Meusburger. Uvedeny požadavky na materiál takovýchto bloků, jejich houževnatost v návaznosti na otěruvzdornost, optimální použití, výslednou tvrdost po standardním tepelném zpracování s jakou jsou dodávány a další vlastnosti pro klasické materiály a materiály zhotovené práškovou metalurgií

Nahrávám...
Nahrávám...