dnes je 17.7.2019
Input:

Novinky v odborných časopisech 2/2019

10.1.2019, , Zdroj: Verlag Dashöfer

2.9.58 Novinky v odborných časopisech 2/2019

Ing. Miroslav Rendl, Ing. Petr Borovan

Soustružení závitů se zlepšeným chlazením

Sandvik Coromant nabízí nový nástroj pro soustružení závitů Coro Thread 266 s přívodem chladiva shora i ze spodu nástroje, což zvyšuje výkonnost i spolehlivost procesu. Vrchní chlazení zlepšuje tvorbu třísky, spodní udržuje teplotu na přijatelné hodnotě při dlouhé a předvídatelné životnosti. Výborné chlazení působí kladně i na drsnost obrobeného povrchu. Nástroj používá upínací rozhraní iLock, které zamezí mikropohybům výměnné destičky v lůžku. Pro větší vyložení je k dispozici tlumicí adaptér Silent Tools.

Zdroj: DIHW, Číslo 2/18, článek Gewindedrehen mit innovativer Kühlung; www.sandvik.coromant.com

Nový rozměr senzoriky

Na výstavě Control 2018 představila firma Zeiss nově vyvinutý senzor drsnosti Zeiss Rotos. Tento senzor umožňuje měřit nejen drsnost plochy, ale i její vlnitost při jednom měření bez nutnosti přepínání obrobku na CNC souřadnicovém měřicím stroji. Stroj je vybaven různými nástavci umožňujicími nejrůznější komplexní měření dílců.

Zdroj: DIHW, Číslo 2/18, článek Die neue Dimension der Sensorik; www.zeiss.com/metrology

Renesance diamantových a KNB brousicích kotoučů s kovovou vazbou

LACH Diamant uvedl na trh nové brousicí kotouče s kovovou vazbou, které mají podstatně vyšší úběr při broušení tvarů ve slinutém karbidu, kalených ocelích a keramice. Ve srovnání s pryskyřičnou vazbou až o 60%, navíc s vyšší životností. Firma dále zaručuje renovaci profilu brousicího kotouče při 100% původního