dnes je 27.7.2021

Input:

Novinky v odborných časopisech 19/2021

24.6.2021, , Zdroj: Verlag Dashöfer

2.9.185 Novinky v odborných časopisech 19/2021

Ing. Miroslav Rendl, Ing. Petr Borovan

 • Modulární systém vyvrtávacích korunek
  Iscar představil na letošním veletrhu METAV Digital nový modulární systém seřiditelných vrtacích korunek, určený pro čelní axiální zapichování nebo vrtání na jádro. Využívá držáky se spojovacím rozhraním HSK63 nebo CamfixX-06, obdobné systémům TangFace resp. HeliFace s přesným radiálním seřizováním pomocí ozubeného převodu. Seřízení dovoluje obrábět zápich zplna – jedním nožem s šířkou 3 – 6 mm v jeho plné šířce – nebo zhotovovat každý bok zápichu zvlášť, kdy nožové držáky jsou vzájemně radiálně přesazeny. Nožové držáky lze použít z výše jmenovaných systémů, vlastní nože (VBD) se dodávají pro všechny skupiny materiálů. Výraznou výhodou těchto nástrojů je jejich modularita, snadná seřiditelnost a to, že snižují počet jinak nutných výkresových nástrojů. 2 str., 1 obr.
  Zdroj: DIMA, číslo 24.3.2021, článek: Modulares Bohrkronensystem
  www.iscar.de

 • Expert v opracování konců trubek, přírub a nátrubků
  Společnost Paul Horn nabízí ucelený soubor nástrojů, určených pro efektivní opracování konců trubek, přírub a nátrubků. Zahrnuje nástroje, osazené VBD, určené pro srážení hran, opracování čela či vytvoření vnější či vnitřní plochy s přesným průměrem. Převážná část těchto nástrojů opracovává více ploch (např. čelo plus sražení, čelo plus vnitřní průměr a pod). Sortiment VBD odpovídá škále materiálů dle ISO až po těžkoobrobitelné vysoce legované typu 13Cr nebo 28 Cr a řezná geometrie podporuje vynášení třísek ven z trubky. Pro opracování trubek o větším průměru se používají nástroje s integrovanou kopírovací kladkou, která vyrovnává chyby v ovalitě. Zvláštní skupinu tvoří monolitní kotoučové vícezubé frézy systému M101, vybavené vnějším nebo vnitřním ozubením, určené k dělení neotáčejících se trubek. Charakteristikou všech těchto nástrojů je to, že využívají řadu komponent systémů S101, S117 a S315. 2 str., 2 obr.
  Zdroj: DIMA, číslo 31.3.2021, článek: Expertise in der Rohr- und Muffenbearbeitung
  www.phorn.de

 • Přijmout výzvy vysokovýkonného frézování
  Současná doba vyžaduje vyrábět široké spektrum výrobků v malých dávkách; vysoká kvalita obrobené plochy je samozřejmou podmínkou. Z toho vyplývá pro výrobce nástrojů nutnost nabídnout takové, které jsou optimální pro řadu aplikací. Příkladem je multifunkční frézovací systém Paul Horn BETAtec 90P Feed. Stopkové frézy se dodávají v průměrech 16 – 32 mm, frézy do rohu v rozsahu 40 – 80 mm, obojí s hustou i řídkou roztečí VBD. Držáky mohou být osazeny VBD rozličného určení a max. délkou břitu 18 mm. Nástroje systému jsou vhodné pro aplikace čelního frézování, pro frézování do rohu, kopírování, zhotovování drážek nebo cirkulární frézování. Uvedeny příklady obrábění několika typů materiálu na frézkách DMGMORI DMU80P včetně použitých řezných parametrů, kde dosahované úběry se pohybovaly okolo 1000 m3/min., příklady obrábění kalených materiálů a aplikací s vysokou kvalitou povrchu. 3 str., 3 obr.
  Zdroj: European Tool and Mouldmaking, číslo 3/21/str.22, článek: Meeting the challenge of high-performance milling
  www.phorn.de

 • Inteligentní tlumené tyče umožňují vrtání hlubokých otvorů malých průměrů...
  Big Kaiser uvádí na trh nové přesné tlumené držáky řady EWN Smart Dampers. Které díky novému patentovanému tlumení umožňují zhotovovat hluboké otvory menších průměrů (v současné době ø 20 – 36 mm a v provedení CK1 s délkou vyložení 100 mm a CK2 s délkou 125 mm) s vynikající kvalitou povrchu a podstatně zvýšenou produktivitou. Základní charakteristikou nového systému je přesunutí tlumicího mechanizmu co nejblíž k břitu nástroje. 1 str., 1 obr.
  Zdroj: European Tool and Mouldmaking, číslo 24.3.2021, článek: Smart dampers bring vibration-free boring to smaller diameters
  www.bigkaiser.com

 • Frézování zrcadlově lesklých ploch v oceli
  Ruční dokončování 3D komplexních obrobených ploch na vysoký lesk je náročné nákladově i časově. Ultrapřesné frézky Röders UP ve spojení s vhodnými nástroji jsou však schopny docílit povrch kvality Ra= 0,015 µm, aniž by se proces vyznačoval mimořádně dlouhými časy. Firma Röders se dlouhou dobu věnuje vývoji technologie, která by odstranila předčasné opotřebení klasické stopkové diamantové frézy při práci s

Nahrávám...
Nahrávám...