Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

Novinky v odborných časopisech 19/2018

16.5.2018, , Zdroj: Verlag Dashöfer

2.9.24 Novinky v odborných časopisech 19/2018

Ing. Miroslav Rendl, Ing. Petr Borovan

Tříbřitým vrtákem do hloubky v houževnatém materiálu

Tříbřité vrtáky se používají již delší dobu při vrtání litiny a jiných materiálů, vytvářejících krátkou, drobivou třísku. Vrtání do houževnatých materiálů, vytvářejících dlouhou třísku, je novinkou. Aby se zabránilo nežádoucímu městnání dlouhých třísek v pracovní zóně, je nutno vyřešit jejich utváření a spolehlivý odvod drážkou menšího průřezu (tři drážky po obvodu). Vrták Garant MasterSteel Fed, monolitní tvrdokovový vrták, nabízený firmou Hoffmann, tento problém řeší speciálním výbrusem špičky a konvexním zakřivením břitu, což vede k zesílení rohu břitu a řízenému městnání třísek, podporujícímu jejich lámání. Vrták se dodává pro opracování houževnatých materiálů, vytvářejících dlouhou třísku a materiálů skupiny INOX v provedení s vnitřním přívodem chladiva. Dosahuje se s ním zvýšení posuvu na otáčku až o 50% ve srovnání s klasickými dvoubřitými vrtáky a lze vrtat do hloubky 8xD, výjimečně 12xD.

Zdroj: Werkstatt und Betrieb, číslo 12/17, článek Dreischneidig tief in Zähe, www.hoffmann-group.com

Výměna nástrojů s extrémně vysokou opakovanou přesností

Při použití upínacího rozhraní Duo-Lock dosahují modulární frézy podobných výkonů jako frézy monolitní poslední generace. Nový design upínacího závitu, dvojitý středicí kužel a dodatečná třetí opěrná plocha, umístěná v zadní oblasti rozhraní zaručují vysokou stabilitu upnutí, možnost vysokého zatížení a radiální házivost pod 5µm. Toto rozhraní využívají nástrojové hlavičky modulárního systému Duo-Lock, zhotovované z jemnozrnného slinutého karbidu s 10% Co, které se dodávají v geometriích Power Mill a Basic Mill.

Zdroj: Zerspanungstechnik, číslo 3.1.2018, článek Werkzeugwechsel mit extrem hoher Wieredholgenauigkeit, www.haimer.de

Neobvyklá rovinnost

Nové vrtáky Sumitomo typ MDF (monolitní SK) a SMD (s vyměnitelnou hlavičkou) mají špičku s úhlem 180°. To dovoluje zhotovit často požadované ploché dno vrtaného otvoru a využít všechny výhody této geometrie –

 
 Napište nám
 Beru na vědomí, že tento formulář neslouží pro zadávání odborných dotazů, ale pro zasílání Vašich podnětů a postřehů k fungování portálu. Pro zadávání odborných dotazů prosím používejte tento formulář. Děkujeme za pochopení.
 Děkujeme, na Váš podnět budeme reagovat do 24 hodin v rámci pracovního týdne.
Input: